[inceleme] Boychoir (boykuar) [sinema]

  • 0
Bugün toplantı arasında vakit geçirmek için girdiğim bir film oldu Koro. Hatrı sayılır bir AVM ve iş merkezinin Türkiye geneline yayılmış bir sinema salonuna aldım biletimi. Salona bir girdim ki, daha filmin başlamasına beş dakika kalmış olmasına rağmen bir cızırtı var. Statik! Parazit! Gürültü! Ne dersen de, cızır cızır bir ses geliyor kolonlardan. Sonra reklamlar başladı, yayın gelince belki kurtarır diye düşünürken baktım ki devam ediyor, gittim bildirdim. Reklamlar sonlanırken değişen bir şey yoktu, tekrar gittim, olay şef'e yükseldi... Teknisyen yokmuş meğer, düzeltemediler. Ancak sağolsun biletiniz yerine davetiye verebiliriz diye müşteri memnuniyeti adına güzel bir davranış gösterdi ve sonrasında teknik ekibi bilgilendirdiğini ve gelmelerini istediğini iletti. Buradan tekrar teşekkürler,  işini iyi yapan insanları seviyoruz...

Evet, bunca lakırtıdan sonra gelelim filmimize. Beni gerçekten kapıp götürdüğünü baştan söylemeliyim. Aslında ağır ilerleyen bir filmdi, konusu klişe diyebileceğimiz kadar klasikti hatta. Pazar günleri sabah yayınlanan aile filmlerini almışlar, oyunculuk ve şahane müziklerle bir tık öteye taşımışlar. 

<spoiler>

Olay bir gencin, junkie annesi sesebiyle 'asi' bir gencin, okuldaki huzursuzlukları ve trafik kazasıyla annesini kaybetmesi üzerine gelişmeye başlar. Yasak ilişkinin meyvesi çocuğumuzun harbici aileye sahip ortalarda görünmeyen babası çıkagelir ve veledin içindeki müzik yeteneğini keşfetmiş olan okul hocasının da yönlendirmesiyle parayı basar ve özel okula yazdırır. Okul da en bilindik ve tanındık ve karizmatık ve süpersonik vs okullardan biridir. Okuldaki macera asi çocuğun içindeki nefreti başarıya çevirmesini, çocuklar arasındaki çekişmeyi, büyükler arasındaki çekişmeyle benzerliğini, hırsı filan fırt görüyorsunuz.

</spoiler>

Len, film yorumu nasıl yazılır, biraz okumak lazım, sırf film izlemekle olmuyo herhalde. Filmde en etkilendiğim kısım ise <spolier> ergenliğe giren çocuğun sesini kaybetmesiydi. </spoiler>. Yok yok, <spoiler> babanın karısının bu "piç" çocuğu kabullenmesiydi. </spoiler>

Sonuç; arkadaki parazit olmasa, keyifle izlenecek bir film. Müzik veya koro ilginizi çekiyorsa, özellikle beğeneceksiniz.

öyle yani ^^

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.